Odpad
Monumentální řešení výpustě do Komínského potoka počítá s větším množstvím vody, než je zrovna na fotografii. Zřejmě se očekává především její náhlý přísun, který zadrží přelivová hrana a voda pomalu odtéká otvorem v patě. V extrémním případě dojde k přetečení, pro tyto případy je zbudována retenční nádrž dále po toku.
Přiváděcí řád má ještě průměr, který se označuje jako průlezný, přesto je jakýkoli pohyb velmi náročný a i malý průtok vody působí problémy, nechce-li se člověk namočit. Voda je čistá, jen na stěnách trub jsou u spár drobné pavučiny.
V místech, kde se mění směr potrubí, je osazen ocelový díl opatřený ochranným nátěrem a průlezným otvorem na povrch, menší otvor je určen k odvětrávání a vyrovnání tlaku. Tato část potrubí je také širší, ke koncům se zužuje na průměr navazujících betonových dílců.
Revizní šachty na povrchu překrývají betonové desky, pod nimi je ocelové ústí průlezného otvoru s přírubovou záslepkou. Větrací komínek je řešen velmi prostě pomocí několika podélných otvorů v obyčejné trubce a velice slabě v něm jde zaslechnout zvuk tekoucí vody.
Šachet s komínky jsem napočítal celkem 18. Jsou podél cesty rozmístěny v nepravidelných rozestupech, často zvýrazněné modrým a bíle pruhovaným sloupkem s čísenou tabulkou. Poslední má číslo 30 a je blízko vodojemu Palackého vrch. Spíš než o zatrubněný potok může jít o nějaké vypouštěcí potrubí.