#bohunice

Ruiny bývalé ubytovny v Bohunicích

V okolí vznikajícího univerzitního kampusu v Bohunicích donedávna (2007) stávala opuštěná jednopatrová ubytovna. Jednalo se o jednoduchou a levnou stavbu, z dálky připomínala ležící panelák.

Signalizační stavba nad trigonometrickým bodem v Bohunicích

Převážně na jižním okraji Brna jsou některé trigonometrické body signalizovány typizovanou konstrukcí, která měla umožnit zaměření bodu i ze vzdálenějších míst.

Betonová plastika v areálu FN Bohunice

Oheň zmrazený v pohybu a převedený do abstraktního betonového monumentu stále dokáže u náhodného kolemjdoucího vyvolat krátkodobý zájem.

Betonový sloup s holubicí míru v Bohunicích

Snad nebyl v křoví se částečně ukrývající sloup vybetonován jen proto, aby nesl poněkud nevzhlednou plechovou krabici s logem bohunické Fakultní nemocnice.

Opuštěný objekt na místě panelárny v Bohunicích

Na místě bývalé panelárny, matky všech bohunických a lískoveckých panelových domů, dnes stojí nákupní centrum. Jediným dochovalým objektem je torzo asi někdejší administrativní budovy, které nese stopy po započaté přestavbě.…

Skleníky bývalé zahradnické školy v Bohunicích

Areál bývalé Střední zahradnické školy v Bohunicích, jehož součástí je i památkově chráněná budova od architekta Dušana Jurkoviče z roku 1903, byl po přesunu výuky do Rajhradu opuštěný. Kraj ani město o něj nejevili…

Kafélanka doporučuje
Badatelna – výpravy do minulosti
Spolek Za Zdravé Řečkovice
Výtvarný spolek Artschool
Brno, Nádraží, Koleje... BRŇÁK
Hanks Technology
Pali Srna - Svatební a portrétní fotograf, Brno a okolí