#líšeň

Dešťové průtoky z Líšeňského sídliště jsou odváděny samostatně a vzhledem k velikosti kanalizované oblasti mohou dosáhnout extrémních hodnot. Dešťová nádrž má za úkol pojmout část dešťového průtoku a ochránit…

V období, kdy stromy nejsou pokryté listím, může zvědavé oko na vrcholu svahu nad bývalou provozní budovou Lesního lomu v Líšni spatřit betonový portál s plechovými dvěřmi.

Stará dřevěná chata budí při letmém pohledu z cesty dojem relativní zachovalosti, avšak bližší průzkum okamžitě odhalí dlouhodobý nezájem ze strany majitelů, snad nejlépe charakterizovaný pavučinou na rzí tráveném visacím…

Budova se čtyřmi hromosvody a číselným označení 124 leží na samém okraji bývalého areálu továrny Zetor. Má k tomu ostatně dobrý důvod – jako sklad technických (a hořlavých) plynů bývala pro své okolí nebezpečným…

V pořadí druhé zaniklé pohřebiště v Líšni je v dnešních dnech již k nepoznání přeměněno v park. První zaniklý líšeňský hřbitov byl v okolí kostela sv. Jiljí na náměstí Karla IV., a když už nebylo kam pohřbívat,…

Potok, který kdysi pramenil na konci ulice Samoty, byl v souvislosti s rozvojem Líšně postupně zatrubňován a kanalizován. Současné ústí betonové chodby s kamenným portálem je doufejme definitivní a k dalšímu prodlužování…

Při spatření pobořeného domu na samotě není třeba kdovíjak bujaré fantazie, aby sem zařadila hororový příběh se špatným koncem. Vymlácená okna, podivně pokroucené kmeny stromů a množství černých igelitových pytlů…

Přicházející a odcházející pracovníci k jedné z bran továrny Zetor byli od rušného provozu na těsně sousedící silnici odděleni zábradlím sestaveným z ocelových U profilů.

Těžký poklop sedící nad zřetelně vymezeným objektem, ukrytým z větší části pod zemí, vzbuzuje oprávněné naděje na přítomnost něčeho neobvyklého a zajímavého.