#starý lískovec

Pozůstatky zrušeného hřbitova ve Starém Lískovci

Hřbitov u kostela sv. Jana Nepomuckého sloužil od roku 1884 poslednímu odpočinku obyvatel Bohunic a Starého Lískovce až do 1. 1. 1962, kdy byl zrušen. Později byly uložené ostatky exhumovány [1].

Zapomenutý pomník Rudé armády ve Starém Lískovci

Kus opracované žuly býval kdysi pomníkem s nápisem, který oznamoval, že tudy postupovala Rudá armáda při osvobozování Brna. Dnes se krčí zapomenut v křoví u rušné silnice.

Plechová čekárna bývalé autobusové zastávky ve Starém Lískovci

Chatrč z vlnitého plechu otočená zády k území, které dříve obývaly ojeté automobily, je snad pozůstatkem doby budování blízkého sídliště, kdy mohla sloužit jako provizorní přístřešek na autobusové zastávce.

Základ pro vánoční strom ve Starém Lískovci

Betonový kopeček je zakončen ocelovou trubkou s kdysi uzamykatelným poklopem. Takto obvykle vypadají geologické či hydrologické pozorovací vrty, kterých se při stavbě sídliště vyvrtalo jistě více.

Zapomenutý sloup elektrického vedení ve Starém Lískovci

Záře zapadajícího slunce zbarvuje do stejného odstínu kmeny stromů i betonové tělo zapomenutého sloupu elektrického vedení, což může posilovat zdání jisté vnější podobnosti.

Propustek pod tratí na Střelice ve Starém Lískovci

Cedule varující před zúženým průřezem zároveň upozorňují (společně se zábradlím, které možná na první pohled nedává smysl), že pod železnicí něco prochází.

Kafélanka doporučuje
Badatelna – výpravy do minulosti
Spolek Za Zdravé Řečkovice
Výtvarný spolek Artschool
Brno, Nádraží, Koleje... BRŇÁK
Hanks Technology
Pali Srna - Svatební a portrétní fotograf, Brno a okolí