#wilsonův les

Pramen ve Wilsonově lese

Pramen ve Wilsonově lese je charakteristický dvojicí výtokových stanovišť s malým nebo žádným průtokem. Přesto je vzniklý potok ke svému konci poměrně vydatný.

Zbytky budovy ve Wilsonově lese

U vstupu do Wilsonova lesa na ulici Krondlova a Foustkova stávala bouda správce parku. V těsné blízkosti byla také informační cedule, poučující návštěvníky jak se chovat.

Stará kamenná lavička ve Wilsonově lese

Ve Wilsonově lese je mnoho laviček, ale narazil jsem na jen na jednu kamennou. Pravděpodobně se jedná o poslendní exemplář starého parkového vybavení.

Opuštěný podzemní sklad rozbušek ve Wilsonově lese

„Sklad neobložen MIMO PROVOZ“, tímto nápisem charakterizoval sklad rozbušek kus papíru ve fólii pohozený poblíž. Už když jsem přicházel mne zaujal větrací komínek, který signalizoval nějaký objev. Podivný areál oplocený…

Bývalý lyžařský svah ve Wilsonově lese

Ohromný zářez ve svahu Wilsonova lesa viditelný z širokého okolí mají na svědomí 70. léta, v této době byl vykácen 150 metrů dlouhý pruh, aby po úpravě mohl sloužit jako sjezdovka. Od 90. let je však mimo provoz a po snahách…

Oprýskaná cedule s pokyny pro návštěvníky Wilsonova lesa

Příchozí do Wilsonova lesa bývali poučeni plechovou cedulí o návštěvním řádu parku. S tím, jak postupně její text ztrácel na čitelnosti, byla transformována na veřejnou vývěsku.

Kafélanka doporučuje
Badatelna – výpravy do minulosti
Spolek Za Zdravé Řečkovice
Výtvarný spolek Artschool
Brno, Nádraží, Koleje... BRŇÁK
Hanks Technology
Pali Srna - Svatební a portrétní fotograf, Brno a okolí