Sklepení

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Vedle házenkářského hřiště se u cesty krčí zbytek podsklepené budovy, která tu byla patrně již před hřištěm, ale později mohla sloužit jako šatny. Dochovala se jen kamenná podzedívka se sklepními prostorami.

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Z budovy vedlo přímo do sklepa schodiště, nebýt posledních dvou dochovaných schodů, které připomínají jeho existenci, mohlo by se jen spekulovat o skutečném účelu otvoru v podlaze.

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Prostor schodiště, pochopitelně právě zde je nejvíce odpadků, byly sem naházeny dírou ve stropě. Na zdi je stále patrná stopa po schodišti.

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Hlavní chodba sklepení navazuje kolmo na vstup a je ještě o pár schodů položená hlouběji. Po levé straně jsou dva vstupy do sklepních místností, na pravé straně je jen jedna místnost.

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Ona místnost na pravé straně chodby. Všudypřítomný nepořádek nemůže nikoho překvapit. Přestože je venku tma, úroveň terénu je rozpoznatelná, a lze tak snadno zjistit, že sklep není uložen příliž hluboko.

0. 0.  – ; ; ISO ; ohnisko: 0 mm

Poslední místnost jeví nepřehlédnutelné známky snahy o zabydlení, přes veškerou snahu však stará sedačka z auta a sud místo stolku nepůsobí útulně.

1. 9. 2008 – 1/100; f/5; ISO 80; ohnisko: 36 mm

Sklepení bylo zbouráno a na prázdném místě vyrostla hospůdka Na Drakenu, která nabízí příjemné posezení v srdci Kraví hory – lidé si ji velice rychle oblíbili.

Článek z 28. 3. 2005 byl naposledy upraven 23. 9. 2020
Kafélanka doporučuje
Badatelna – výpravy do minulosti
Spolek Za Zdravé Řečkovice
Výtvarný spolek Artschool
Brno, Nádraží, Koleje... BRŇÁK
Hanks Technology
Pali Srna - Svatební a portrétní fotograf, Brno a okolí
Tagy